Tahat se na dovolenou ještě s bublinkovou fólií, když už máte batoh či tašku plnou věcí? Svůj význam to má, a tak posuďte sami, zda se i vám tento vynález z šedesátých let dvacátého století hodí.
Posezení u ohně – posedět u ohně v kempu je běžným zvykem, ovšem lidé tu velmi často usedají na tvrdé dřevěné lavice, klády a špalky, anebo na kameny, případně si k ohni berou nějaké oblečení, které si podkládají pod sebe. To se však může zašpinit a poškodit, například propálit jiskry z ohně. S bublinkovou fólií pod zadkem máte naopak vystaráno.
Změkčení karimatky – jestliže stanujete v přírodě jako vodáci nebo cyklisté a máte s sebou malý stan, v němž musíte šetřit místem, budete zřejmě pod spací pytel podkládat karimatku. Jenže na samotné karimatce se moc dobře nevyspíte, tlačí to a vrstva je příliš tenká. Jestliže však máte s sebou bublinkovou fólii a můžete ji pod sebe natáhnout po celé délce karimatky alespoň ve dvou vrstvách, rázem pocítíte příjemnou změnu. Vyzkoušejte a uvidíte. Za socialismu, kdy lidé kempovali v přírodě, nebyly karimatky k mání a nahrazovala je právě bublinková fólie.
Zabezpečení stanové podlážky – bublinkovou fólii https://www.balteto.cz/bublinove-folie/ lze podložit i pod stanovou podlážku a zabezpečit ji před poškozením. Hodí se to zejména v místech, kde stavíte stan mezi kořeny stromů, na kamenech, na extrémně tvrdém povrchu hutné zeminy a podobných površích. Vzduchové bublinky uvnitř fólie mají úžasnou schopnost chránit textilii před poškozením.
Balení křehkých předmětů – balíte s sebou na dovolenou něco křehkého? Například sklenice, skleněné láhve, keramické hrnky a talíře a další velmi křehké předměty? Pak se vám bublinková fólie bude jistě hodit, podobně, jako při balení věcí před stěhováním. Do bublinkové fólie lze zabalit i suvenýry, které si domů vezete z cest, například mořské lastury a hvězdice, šišky ze stromů, dřevěné samorosty nebo kameny.